Blokovat reklamy na mobilech je v dnešní době velice jednoduché. Na webových stránkách lze blokovat reklamu pomocí různých prohlížečů, ale co když chci blokovat reklamu v aplikacích a hrách?

K tomu mohou dobře posloužit různé aplikace, ale ty v Obchodu Play či AppStore rozhodně nenajdete. Jelikož svobodnou platformou je jen Android, tak u iOS s touto možností vůbec nečekejte.

Pro Android jsou k dispozici aplikace, které umí vytvořit lokální VPN, čímž je blokování reklam efektivnější a probíhá jen a pouze v mobilu/tabletu, nikoliv skrze servery. Blokuje tedy i veškerou reklamu v aplikacích a hrách.

 

AdClear – bezplatná varianta

Pokud nechcete za aplikace platit, tak velice dobře poslouží aplikace AdClear. Tu jsem testoval na mobilech Huawei/Honor s nadstavbou EMUI/Magic UI, ale také na mobilech s čistým Androidem. Všude fungovala výborně a blokovala všechny reklamy.

Pokud v nějaké aplikaci budete chtít reklamu povolit, tak stačí v aplikaci klepnout na”Ad blocking” a klepáním na malé ikonky “Ad” reklamu v dané aplikaci blokovat/povolit.

Aplikaci AdClear si můžete stáhnout z oficiálních stránek.

 

 

AdGuard – placená varianta

AdGuard je vydařený doplněk pro internetové prohlížeče, ale existuje také jako samostatná aplikace pro mobily a tablety se systémem Android. Funguje vlastně úplně stejně, jako již zmíněný AdClear.

Tuto aplikaci jsem testoval opět na různých mobilech a všude fungovala naprosto bez problémů. Blokování reklam je efektivní, prostředí aplikace je celé v češtině a vypadá moderněji. Více o aplikaci v mém starším článku.

Jedná se však o placenou aplikaci, ale můžete si ji vyzkoušet zdarma. Ke stažení je na oficiálních stránkách.